Zestaw na start dla amatora
09.07.2019, 08:31,
#1
Zestaw na start dla amatora
Cześć, jaki możecie polecić mi zestaw broni na start przygody z asg? Budżet do tysiąca złotych.

Czym wzmacniać potencję?
Odpowiedz
09.07.2019, 22:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2019, 22:01 przez Shihura.)
#2
RE: Zestaw na start dla amatora
Wszystko zależy czy chcesz nowe czy używane.  I w jakich typach broni gustujesz. Na początek dobra jest M16 (tanie dodatkowe magazynki) AK47(trudno coś mi o tej repce powiedzieć), G36(dużo dostępnych magów lecz nie każdy pasuje) z boczniaka częsta jest Beretta lub Glock. Ja osobiście na początek wybrałem G36 SL8 (DMR) i Deasert Eagle (Bydle ale moje) Nowa gieta kosztowała mnie 600zł, a DEagle używka 300zł. Na sam początek taki zestawik na strzelanki jest dobry. Potem jak się wkręcisz w temat dojdzie podkręcenie replik o przynajmniej precyzyjne lufy bo to podstawa jak kupujesz nową broń. W używce, ktoś już mógł wymienić jednak problem zaczyna się, że nie wiadomo jak ktoś dbał o broń. Czy katował czy posługiwał się bardziej kulturalnie. W lutym tego roku udało mi się za 300zł kupić dobrze dopieszczoną G36 J z 4 magami + adapterem pod m'ki + kalimatorem+batką lipo z aku. A broń po przeglądzie prawie nie używana. Ogólnie najlepiej na początek wybierać broń z Gearboxem V3 bo jest idioto odporny i trudno go zajechać. Miło by było w tym budżecie uwzględnić baterie li-po i ładowarkę. Bo zmienia to o wiele kulturę pracy repki. Pamiętając o tym, iż LI-PO nie należy rozładować całkowicie. Nie polecam snajperek bo niestety na stoku nie pobawisz się, a zasięg masz ten sam co stokowe AEG pomijając 1 strzał i przeładowanie 4 lub 6 taktowe :)
Odpowiedz
10.07.2019, 14:36,
#3
RE: Zestaw na start dla amatora
Ja wybrałem właśnie używkę m16 na start, miała lufę nową podobno, wyszło mnie za całość z magami jakieś 4 stówy

Jak poznać żylaki nóg?
Odpowiedz
11.07.2019, 09:58,
#4
RE: Zestaw na start dla amatora
Pierwsze słyszę o replikach 6-taktowych :)
Myślę, że jednak klasycznie warto zacząć przygodę z asg od podstawowych, mało awaryjnych replik z GB V3, najlepiej w budżecie nie przekraczającym 500 zł jeśli chodzi o repliki nowe i 300 zł w przypadku replik używanych. Repliki typu AK47 CM028/31, lub G36 JG są na tyle chodliwymi replikami na rynku, że jeżeli uznasz, że ASG nie jest dla Ciebie to będziesz mógł w łatwy sposób je spieniężyć i odzyskać wkład. Z kolei jeśli okaże się, że to jest zabawa, która zaciekawi Cię na dłużej, będziesz mógł sprzedać pierwsza replikę, lub zostawić jako zapasową i kupić coś innego w interesującym Cię większym budżecie.
Należy pamiętać, że ASG to nie tylko replika, ale również ochrona oczu(!) a także pozostały sprzęt m.in. buty, lub mundur. Warto przemyśleć sprawę na spokojnie, a następnie zdecydować :)
Odpowiedz
12.07.2019, 11:02,
#5
RE: Zestaw na start dla amatora
Zdecydowanie maska czy hełm jest najważniejszym elementem. Zastanawiam się jaka opcja będzie lepsza - płytki z pleksi a'la ochrona przednia motocyklisty czy metalowa kratka? Jak wygląda ta sprawa jeśli zakładam okulary korekcyjne na mecz?

Najlepsze polecane odżywki na rzęsy
Odpowiedz
13.07.2019, 16:53,
#6
RE: Zestaw na start dla amatora
Jak zakładasz okulary korekcyjne to polecane są google, którymi będziesz mógł osłonić okulary przed kulką. Co do maski ja polecam stalkera metalowego koszt takiego to tylko 19 zł ale dobrze broni twarz przed obrażeniami od kulki. Co do pleksi nie polecam. Nie jest to coś atestowanego w asg. Nie daj bóg snajper 0.60g kulką trafi cię raz drugi trzeci to może po prostu plexi tego nie wytrzymać.

@Aro
Powiem szczerze też jestem zdziwiony 6 taktowcem bo nie wiem nawet jaki przykład tu podać. Ale spotkałem się na wielu imprezach, że karabiny snajperskie <500fps 4 lub 6 taktowe. Więc może któreś snajperki wymagają 2 dodatkowych taktów.
Odpowiedz
15.07.2019, 11:25,
#7
RE: Zestaw na start dla amatora
Ja też noszę okulary i gogle były konieczne. To znaczy kupiłem po prostu całą siatkę na twarz, od czoła do brody i trochę na szyję zachodzi.

Sprawdzone i skuteczne metody radzenia sobie z łysieniem
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości