Śrubki
27.02.2019, 09:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.02.2019, 09:56 przez Aro.)
Śrubki
Cześć, postanowiłem jednak przenieść wątek z SB tutaj.
"Musiałem zmienić szkielet w replice, ale teraz mam problem, bo śrubka mocująca kostkę stykową do szkieletu nie pasuje do nowego, ponieważ gwint w nim jest krótszy. Spiłowanie nie wchodzi w grę, ponieważ chcę stary szkielet wykorzystać w innych celach.
Z tego co wiem duże sklepy typu Castorama nie mają takich małych śrubek, sprawdziłem w polecanym przez kolegę elektronicznym i w ogóle nie mieli. Byłem dzisiaj w sklepie zajmującym się śrubkami i najmniejsze śrubki tam nie zbliżyły się chociaż odrobinę do tej którą potrzebuję. Dodaję załącznik z miarką.
Czy ktoś się orientuje czy można dostać coś tak małego?
Jeżeli się nie uda to użyję tej śrubki, którą mam, bo jednak chciałbym do niedzieli złożyć replikę. Mam nadzieję, że pod wpływem wstrząsów nic się z nią nie stanie. Na szczęście kostka stykowa po złączeniu obu połówek szkieletu trzyma się dosyć stabilnie.
Z góry dzięki za porady!

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
27.02.2019, 14:02,
RE: Śrubki
Szukaj w drobnej chińskiej elektronice, jakieś radyjka gadżety gratisowe lub inne pierdolety. W najgorszym wypadku przegwintować na m2.5 najcześciej spotykane w szkieletach cnc i podpytać innych o zapasowe. Mogę zerknąć co mam u siebie.
Odpowiedz
01.03.2019, 11:52,
RE: Śrubki
Nie znalazłem żadnych śrubek, więc złożyłem GB z tą dłuższą. Póki co jest w porządku. Śrubka nie wadzi w pracy mechanizmu. Mam nadzieję, że wytrzyma. Dzięki za poradę Alex
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości