Porada - kompletowanie sprzętu
12.02.2018, 17:47,
RE: Porada - kompletowanie sprzętu
Coś mi się powoli układa, a co powiecie odnośnie magazynków do mojej repliki KWA KM4 RIS, kupować tylko te od KWA (wersja no droższa) czy jakieś inne?
Odpowiedz
12.02.2018, 17:54,
Moja opinia:

Nie mialem nigdy lepszych magow, niz Castellany.
Pasują mi do kazdego m4, jakie miałem, choć nie daje głowy, że do twojego będą pasowały. Zawsze możesz zrobić zwrot, jak nie przypasują.

Nawet jest promo:
http://azteko.pl/castellan-polimerowy-ma...16920.html

Mają specyficzny wzór hex-magów, kwestia gustu, do mojego Krytaca pasują idealnie designem. Do tego polimerowe, lekkie, strzelam 0.40, pełen mag, dotąd 0 zacinek.
Odpowiedz
12.02.2018, 18:45,
Śmiało mogę polecić magi od guardera
Odpowiedz
12.02.2018, 23:22,
O właśnie Mundek - dlaczego polecasz 7.4 lipo a nie inną? Są jakieś kolosane różnice?
Odpowiedz
12.02.2018, 23:53,
11.1 lipo strzela o wiele szybciej, ale nie pchaj tego do stockowej repliki. Może sie to skończyć o wiele szybszymi zużyciem. O wiele wiele.
Nawet, do Krytaca w stocku sie nie daje 11.1, bo bywa, że strzela podwójnie na semi....

Na youtube jest wiele filmików o rodzajach baterii. Radzę pooglądać. Poza tym 11.1 zajmuje wiecej miejsca...
Odpowiedz
13.02.2018, 00:37,
Już nadrabiam zaległości!
Odpowiedz
13.02.2018, 14:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2018, 14:13 przez Peper.)
Jeśli masz zamiar używac WZ.93 Pantera Leśna + do tego replika w standardzie AR15 to masz już 2 wyznaczniki jak dobierać szpej - kolor i platforma repliki. Jeszcze musisz se sam ustalić styl gry jaki ci pasuje.

Kolor:
Możesz iść dalej w panterę leśną i tu masz do wyboru (od najtańszych):
-8 Fields / GFC - tanie, dużo modeli i wzorów. Jakość 5/10 - jedna się rozwali od razu druga będzie trzymać latami.
-Stare Kontrakty Wojska Polskiego - Firma Lubawa i inne - w miarę tanie, wytrzymałe, tylko w Panterze Leśnej, nie wielka lub brak modulacji ustawień ładownic ale najlepiej pasuje pod mundur.
-Miwo Military - Wysoka półka, dużo modeli i w kilku wariantach kolorów, szyte pod użytkownika, sprzęt tak wytrzymały, że pół Afganu w nim chodziło

Jeśli nie Pantera Leśna to tylko kolor Olive lub od biedy czarny z tym, że ten czarny to tak naprawdę od biedy.
(od najtańszych)
-8 fields / GFC - to samo co wyżej.
-Kontraktowe uszpejenie wojsk amerykańskich, holenderskich brytyjskich i niemieckich. Wszystko lata 1980 - 2000+. Tanie, dużo tego, wytrzymałe w opór, ogranicz się tylko do koloru olive.
-Miwo Military - jak wyżej
-Wszystko inne pokroju firm Condor, Flye, Khaki itp. - wytrzymałe, drogie w opór, dużo modeli, mało kolorów.

Platforma:
Jeśli masz AR15 to musisz mieć ładownice pod ten system. Wszystkie wyżej wymienione firmy mają ładownice pod tą platformę. Z tym nie ma problemu, jednak pamiętaj, że np do ładownic pod AK nie będą pasować magi od AR15.

Styl gry:
-Szybko i lekko - pasoszelki lub mały chest rig - zabierasz tylko magazynki, kulki, wodę i ew radio. Nic ponad to. Dzięki temu przemieszczasz się sprawnie, szybko, nic ci nie przeszkadza i mniej się męczysz.
-Standard - tu może być wszystko. Magazynki, kulki, woda, radio, jakieś żarcie, wszelkiej maści inne akcesoria, które są ci potrzebne w godzinach od 8 do 15 na niedzielnych manewrach.
-Ciężko i dużo - duże, rozbudowane kamizelki na dziesiątki kilogramów akcesoriów, do tego jeszcze np. plecak. Zestaw na minimum 3 dniowe zloty czy milsimy gdzie nawet 100% zabranych ze sobą rzeczy chcesz mieć przy sobie, od małego nożyka po wielki namiot.

Pozostałe akcesoria:
-Hełm - jakikolwiek. Przydatny bo chroni łeb przed kulkami, kamieniami, gałęziami, tynkiem, częściowo upadkami i uderzeniami. Można do niego poprzyczepiać bajery typu latarka czy kamera.
-Ochrona łokci i kolan. O ile jest wszyta w mundur to spoko, natomiast zewnętrzna ochrona wymaga zakupu orginalnych / kontraktowych ochraniaczy, które trzymają się rąk i nóg. Na resztę nie warto patrzeć.
-Rękawice - jakiekolwiek od rowerowych, przez skórzane i gfc / armoured claw po Mechanixy. Tu polecam te Gfcowskie jak i Mechanixy ale zwykłe rowerowe to też już jakaś ochrona.
-Buty - jakiekolwiek wygodne dla ciebie i które nadają się do lasu. Mogą być zwykłe trekingi jak i wojskowe trepy. Byleby trzymały kostkę na miejscu i nie rozjebały się po 2 wyjściach.
-Maska na ryj - dla mnie to must have, weź jakąkolwiek która ci się podoba ew. kieruj się tylko kolorem. Maska to koszt max 50zł a nowy ząb zaczyna się od 250zł.
-Okulary - atestowane, najlepsze i najdroższe na jakie Cię stać. Na tym nie oszczędzaj ani złotówki. Ząb ci jeszcze wstawią, oka już nie.

POPOLUPO
Odpowiedz
15.02.2018, 17:16,
Giwerka to mnie dotarła dzisiaj z tego co wyczytałem kolby zmieści mi się „nunczako” albo jakaś tam mała w wymiarach / jakaś różnica jest w tym ktorego rodzaju będę używał? Wiadomo 7.4 ( Firmy obojętne?) A No i Peper nie widziałem na stronce Pentagonu aby LiPo były, jutro do Kato się wybieram po resztę stuffu
Odpowiedz
16.02.2018, 15:10,
Nie patrz na ich storne bo oni rzadko ja aktualizuja

POPOLUPO
Odpowiedz
16.02.2018, 16:07,
Jak chcesz lipo to jest sklep modelarski w Sosnowcu z rewelacyjnymi cenami

"And if we should die tonight
Then we should all die together"
Odpowiedz