"Manewry z WETem" - Seria gier (WZÓR)
27.11.2016, 14:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2016, 11:52 przez Peper.)
"Manewry z WETem" - Seria gier (WZÓR)
Chciałbym rozpocząć serię propozycji na scenariusze w ramach serii gier "Manewry z WETem". Jeśli ma ktoś jakąś propozycję na scenariusz to niech śmiało pisze ale w ustalonym formacie tzn.:

Tytuł: "Manewry z WETem" #(numer scenariusza) - (tytuł scenariusza)

1. Tło fabularne (jeśli jest wymagane)
2. Podział na strony
3. Zadania dla stron
4. Zasady
5. Zasady specjalne

Każdy scenariusz musi zawierać ankietę jednokrotnego wyboru potrzebną do jego ocenienia w skali od 1 do 5:
1. nieakceptowalny
2. akceptowalny
3. może być
4. dobry
5. bardzo dobry

Wzór w miarę rozwoju serii i potrzeb będzie modyfikowany.

W samym zamyśle tego postu jak i całej serii chodzi mi o to, że jeśli chcemy zorganizować jakieś manewry za te min. 5zł, co by mieć budżet na wyjazdy i inne potrzeby, to nie wymyślać za każdym razem od zera scenariusza, który później przepada a okazał się być bardzo dobrym scenariuszem.

Sam scenariusz poddawany byłby przez nas wszystkich weryfikacji w celu wyłapania błędów czy usprawnienia go. Do tego można stworzyć uniwersalne zasady, które będzie się tylko wklejać do poszczególnych scenariuszy aby ułatwić proces jego tworzenia.

Myślę, że wielką zaletą tej serii byłaby większa rozpoznawalność WETu w środowisku jak i poszczególnych jego członków a co za tym idzie, większe zaangażowanie w sprawy i życie drużyny. Do tego fakt pobierania drobnej opłaty za wstęp likwiduje problem kosztów związanych z przygotowaniem rekwizytów potrzebnych do zrealizowania scenariusza a naddatek można włączyć do wspólnego budżetu drużyny (który biorąc pod uwagę jego wielkość, nasze portfele i ostatnio powstałe potrzeby, jest dość mały).

A jeśli ktoś uznaje, że hajs ze strzelanki wydajemy na nasze widzimisię a nie tylko na rekwizyty to sorry ale już niemal wszystkie większe grupy tak robią i ja osobiście nie widzę w tym nic złego dopóki cena mieści się w granicach przyzwoitości i dobrego smaku.

Co WET na to? Zapraszam do dyskusji.

POPOLUPO
Odpowiedz
28.11.2016, 11:53,
RE: "Manewry z WETem" - Seria gier (WZÓR)
#1 edycja we wzorze

POPOLUPO
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości